Solid Brass Dimmer Socket With Removable Knob – Polished Brass Finish
150W Full Range Turn Knob Dimmer Socket With Removable Knob; 1/8 IPS; 4 Piece Stamped Solid Brass; Polished Brass Finish; 120V
Turn your lamp into a dimmer lamp!
| Voltage | 120V |
| Wattage | 150W |
| Length (in.) | 1.25 |
| Width (in.) | 1.25 |
| Height (in.) | 2.88 |
| Finish | Polished Brass |
| Safety Listing | cULus - Listed |
| Each UPC | 045923810640 |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 150W |
| Terminal | Screw |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Solid Brass Dimmer Socket With Removable Knob – Polished Brass Finish
Solid Brass Dimmer Socket With Removable Knob – Polished Brass Finish
150W Full Range Turn Knob Dimmer Socket With Removable Knob; 1/8 IPS; 4 Piece Stamped Solid Brass; Polished Brass Finish; 120V
Turn your lamp into a dimmer lamp!
| Voltage | 120V |
| Wattage | 150W |
| Length (in.) | 1.25 |
| Width (in.) | 1.25 |
| Height (in.) | 2.88 |
| Finish | Polished Brass |
| Safety Listing | cULus - Listed |
| Each UPC | 045923810640 |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 150W |
| Terminal | Screw |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
150W Full Range Turn Knob Dimmer Socket With Removable Knob; 1/8 IPS; 4 Piece Stamped Solid Brass; Polished Brass Finish; 120V
Turn your lamp into a dimmer lamp!
| Voltage | 120V |
| Wattage | 150W |
| Length (in.) | 1.25 |
| Width (in.) | 1.25 |
| Height (in.) | 2.88 |
| Finish | Polished Brass |
| Safety Listing | cULus - Listed |
| Each UPC | 045923810640 |
| Voltage | 120V |
| Wattage | 150W |
| Terminal | Screw |














