🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED 75W Equivalent Torpedo Bulb – 8W – E12 Candelabra Base – Clear – 2700K
Satco LED 8W C11/LED/2700K/760L 75W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | C11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 760L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Satco LED 75W Equivalent Torpedo Bulb – 8W – E12 Candelabra Base – Clear – 2700K
Satco LED 75W Equivalent Torpedo Bulb – 8W – E12 Candelabra Base – Clear – 2700K
Satco LED 8W C11/LED/2700K/760L 75W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | C11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 760L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |
$4.20
Original: $11.99
-65%Satco LED 75W Equivalent Torpedo Bulb – 8W – E12 Candelabra Base – Clear – 2700K—
$11.99
$4.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 8W C11/LED/2700K/760L 75W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | C11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 760L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |














