🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED 60W Equivalent Torpedo Bulb – 5.5W – E12 Candelabra Base – Frosted – Warm White – 2700K
Satco LED 5.5W B11/LED/2700K/500L 60W Equivalent
| Watts | 5.5W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Satco LED 60W Equivalent Torpedo Bulb – 5.5W – E12 Candelabra Base – Frosted – Warm White – 2700K
Satco LED 60W Equivalent Torpedo Bulb – 5.5W – E12 Candelabra Base – Frosted – Warm White – 2700K
Satco LED 5.5W B11/LED/2700K/500L 60W Equivalent
| Watts | 5.5W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
$3.50
Original: $9.99
-65%Satco LED 60W Equivalent Torpedo Bulb – 5.5W – E12 Candelabra Base – Frosted – Warm White – 2700K—
$9.99
$3.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 5.5W B11/LED/2700K/500L 60W Equivalent
| Watts | 5.5W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |














