🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED Medium Base 40W Equivalent Torpedo Bulb – 4W – Frosted – E26 Edison Base – Warm White – 2700K
Satco LED 4W B11/Medium Base/LED/2700K/350L 40W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 350L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Satco LED Medium Base 40W Equivalent Torpedo Bulb – 4W – Frosted – E26 Edison Base – Warm White – 2700K
Satco LED Medium Base 40W Equivalent Torpedo Bulb – 4W – Frosted – E26 Edison Base – Warm White – 2700K
Satco LED 4W B11/Medium Base/LED/2700K/350L 40W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 350L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
$9.99
Satco LED Medium Base 40W Equivalent Torpedo Bulb – 4W – Frosted – E26 Edison Base – Warm White – 2700K—
$9.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 4W B11/Medium Base/LED/2700K/350L 40W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 350L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |














