🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED T6.5 Frosted Tubular Light Bulb – 4W – 40W Equivalent – E17 Base – Warm White – 3000K
Satco LED 4W T6.5/LED/3000K/360L 40W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | T6.5 |
| Base | Intermediate |
| ANSI Base | E17 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 360L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Satco LED T6.5 Frosted Tubular Light Bulb – 4W – 40W Equivalent – E17 Base – Warm White – 3000K
Satco LED T6.5 Frosted Tubular Light Bulb – 4W – 40W Equivalent – E17 Base – Warm White – 3000K
Satco LED 4W T6.5/LED/3000K/360L 40W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | T6.5 |
| Base | Intermediate |
| ANSI Base | E17 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 360L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
$3.50
Original: $9.99
-65%Satco LED T6.5 Frosted Tubular Light Bulb – 4W – 40W Equivalent – E17 Base – Warm White – 3000K—
$9.99
$3.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 4W T6.5/LED/3000K/360L 40W Equivalent
| Watts | 4W |
| Incandescent Equivalent | 40W |
| Volts | 120V |
| Shape | T6.5 |
| Base | Intermediate |
| ANSI Base | E17 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 360L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |














