🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED Reflector R20 Light Bulb – 6.5W – 50W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco Reflector LED 6.5W R20/LED/2700K/525L 50W Equivalent
| Watts | 6.5W |
| Incandescent Equivalent | 50W |
| Volts | 120V |
| Shape | R20 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 525L |
| Beam Spread | 107 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Satco LED Reflector R20 Light Bulb – 6.5W – 50W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco LED Reflector R20 Light Bulb – 6.5W – 50W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco Reflector LED 6.5W R20/LED/2700K/525L 50W Equivalent
| Watts | 6.5W |
| Incandescent Equivalent | 50W |
| Volts | 120V |
| Shape | R20 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 525L |
| Beam Spread | 107 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |
$3.50
Original: $9.99
-65%Satco LED Reflector R20 Light Bulb – 6.5W – 50W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K—
$9.99
$3.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco Reflector LED 6.5W R20/LED/2700K/525L 50W Equivalent
| Watts | 6.5W |
| Incandescent Equivalent | 50W |
| Volts | 120V |
| Shape | R20 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 525L |
| Beam Spread | 107 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |














