🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED PAR30LN Bulb – 12.5W – 75W Halogen Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
PAR30 Long Neck Flood Light
Satco LED 12.5W PAR30LN/E26/LED/2700K/1000L 75W Equivalent
| Watts | 12.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Fluorescent Equivalent | 15W |
| Volts | 120V |
| Shape | PAR30LN |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 1000L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | PAR |
| Lamp Type | PAR |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns





Satco LED PAR30LN Bulb – 12.5W – 75W Halogen Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco LED PAR30LN Bulb – 12.5W – 75W Halogen Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
PAR30 Long Neck Flood Light
Satco LED 12.5W PAR30LN/E26/LED/2700K/1000L 75W Equivalent
| Watts | 12.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Fluorescent Equivalent | 15W |
| Volts | 120V |
| Shape | PAR30LN |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 1000L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | PAR |
| Lamp Type | PAR |
| Technology | LED |
$5.25
Original: $14.99
-65%Satco LED PAR30LN Bulb – 12.5W – 75W Halogen Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K—
$14.99
$5.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
PAR30 Long Neck Flood Light
Satco LED 12.5W PAR30LN/E26/LED/2700K/1000L 75W Equivalent
| Watts | 12.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Fluorescent Equivalent | 15W |
| Volts | 120V |
| Shape | PAR30LN |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 1000L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | PAR |
| Lamp Type | PAR |
| Technology | LED |














