🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED MR16 Twist-Lock Gu10 Bulb – 6.5W – 50W Halogen Equivalent – GU10 Base – Warm White – 2700K
Satco LED 6.5W MR16/GU10/LED/2700K/450L 50W Equivalent
| Watts | 6.5W |
| Incandescent Equivalent | 50W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90+ |
| Lumens | 450L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Satco LED MR16 Twist-Lock Gu10 Bulb – 6.5W – 50W Halogen Equivalent – GU10 Base – Warm White – 2700K
Satco LED MR16 Twist-Lock Gu10 Bulb – 6.5W – 50W Halogen Equivalent – GU10 Base – Warm White – 2700K
Satco LED 6.5W MR16/GU10/LED/2700K/450L 50W Equivalent
| Watts | 6.5W |
| Incandescent Equivalent | 50W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90+ |
| Lumens | 450L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |
$19.99
Satco LED MR16 Twist-Lock Gu10 Bulb – 6.5W – 50W Halogen Equivalent – GU10 Base – Warm White – 2700K—
$19.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 6.5W MR16/GU10/LED/2700K/450L 50W Equivalent
| Watts | 6.5W |
| Incandescent Equivalent | 50W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90+ |
| Lumens | 450L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |














