🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED MR16 Twist Lock Gu10 Bulb – 4.5W – 35W Halogen Equivalent – GU10 Base – Warm White – 3000K
Satco LED 6.5W MR16/GU10/LED/3000K/360L 35W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 35W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 360L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Satco LED MR16 Twist Lock Gu10 Bulb – 4.5W – 35W Halogen Equivalent – GU10 Base – Warm White – 3000K
Satco LED MR16 Twist Lock Gu10 Bulb – 4.5W – 35W Halogen Equivalent – GU10 Base – Warm White – 3000K
Satco LED 6.5W MR16/GU10/LED/3000K/360L 35W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 35W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 360L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |
$19.99
Satco LED MR16 Twist Lock Gu10 Bulb – 4.5W – 35W Halogen Equivalent – GU10 Base – Warm White – 3000K—
$19.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 6.5W MR16/GU10/LED/3000K/360L 35W Equivalent
| Watts | 4.5W |
| Incandescent Equivalent | 35W |
| Volts | 120V |
| Shape | MR16 |
| Base | Bi Pin GU10 |
| ANSI Base | GU10 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 360L |
| Beam Spread | 40 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | MR |
| Lamp Type | MR |
| Technology | LED |














