🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED G4 Bi Pin Bulb – 3W – 25W Halogen Equivalent – 12V – G4 Base – Warm White – 3000K
Satco LED G4 Bi-Pin Halogen Replacement Light Bulb -3W G4/LED/3000K/330L 25W Equivalent
| Watts | 3W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Volts | 12V |
| Shape | T5 |
| Base | Bi Pin G4 |
| ANSI Base | G4 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Soft White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 330L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Miniature |
| Lamp Type | Miniature |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Satco LED G4 Bi Pin Bulb – 3W – 25W Halogen Equivalent – 12V – G4 Base – Warm White – 3000K
Satco LED G4 Bi Pin Bulb – 3W – 25W Halogen Equivalent – 12V – G4 Base – Warm White – 3000K
Satco LED G4 Bi-Pin Halogen Replacement Light Bulb -3W G4/LED/3000K/330L 25W Equivalent
| Watts | 3W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Volts | 12V |
| Shape | T5 |
| Base | Bi Pin G4 |
| ANSI Base | G4 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Soft White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 330L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Miniature |
| Lamp Type | Miniature |
| Technology | LED |
$19.99
Satco LED G4 Bi Pin Bulb – 3W – 25W Halogen Equivalent – 12V – G4 Base – Warm White – 3000K—
$19.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED G4 Bi-Pin Halogen Replacement Light Bulb -3W G4/LED/3000K/330L 25W Equivalent
| Watts | 3W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Volts | 12V |
| Shape | T5 |
| Base | Bi Pin G4 |
| ANSI Base | G4 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Soft White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 330L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Miniature |
| Lamp Type | Miniature |
| Technology | LED |














