Satco G25 Silver Crown Globe Light Bulb 60W – E26 Base – 2700K
| Base | Medium (E26) |
| Max Overall Length | 4-3/8 in |
Product Details
| Type | Incandescent |
| Average Life | 1500 hr |
| Lamp Code | 60G25/SL |
| Wattage | 60 W |
| Finish | Silver Crown |
| Voltage | 120 V |
| Manufacturers Part Number | S3862 |
| Lumens | 512 |
| Shape | G25 |
| Brand | Satco |
Compliance & Certifications
| ANSI Base | E26/E27 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Satco G25 Silver Crown Globe Light Bulb 60W – E26 Base – 2700K
Satco G25 Silver Crown Globe Light Bulb 60W – E26 Base – 2700K
| Base | Medium (E26) |
| Max Overall Length | 4-3/8 in |
Product Details
| Type | Incandescent |
| Average Life | 1500 hr |
| Lamp Code | 60G25/SL |
| Wattage | 60 W |
| Finish | Silver Crown |
| Voltage | 120 V |
| Manufacturers Part Number | S3862 |
| Lumens | 512 |
| Shape | G25 |
| Brand | Satco |
Compliance & Certifications
| ANSI Base | E26/E27 |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
| Base | Medium (E26) |
| Max Overall Length | 4-3/8 in |
Product Details
| Type | Incandescent |
| Average Life | 1500 hr |
| Lamp Code | 60G25/SL |
| Wattage | 60 W |
| Finish | Silver Crown |
| Voltage | 120 V |
| Manufacturers Part Number | S3862 |
| Lumens | 512 |
| Shape | G25 |
| Brand | Satco |
Compliance & Certifications
| ANSI Base | E26/E27 |














