š Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED G16.5 Globe Light Bulb ā 3W ā 25W Equivalent ā E12 Base ā Frosted ā Warm White ā 2700K
Satco Globe LED 3W G16.5/LED/2700K/200L 25W Equivalent
| Watts | 3W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Volts | 120V |
| Shape | G16.5 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 200L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Globe |
| Lamp Type | Globe |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Satco LED G16.5 Globe Light Bulb ā 3W ā 25W Equivalent ā E12 Base ā Frosted ā Warm White ā 2700K
Satco LED G16.5 Globe Light Bulb ā 3W ā 25W Equivalent ā E12 Base ā Frosted ā Warm White ā 2700K
Satco Globe LED 3W G16.5/LED/2700K/200L 25W Equivalent
| Watts | 3W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Volts | 120V |
| Shape | G16.5 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 200L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Globe |
| Lamp Type | Globe |
| Technology | LED |
$9.99
Satco LED G16.5 Globe Light Bulb ā 3W ā 25W Equivalent ā E12 Base ā Frosted ā Warm White ā 2700Kā
$9.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco Globe LED 3W G16.5/LED/2700K/200L 25W Equivalent
| Watts | 3W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Volts | 120V |
| Shape | G16.5 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 200L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Globe |
| Lamp Type | Globe |
| Technology | LED |














