🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED G16.5 Globe Light Bulb – 5.5W – 60W Equivalent – E12 Base – Warm White – 2700K
Satco Globe LED 5.5W G16.5/LED/2700K/500L 60W Equivalent
| Watts | 5.5W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | G16.5 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Satco LED G16.5 Globe Light Bulb – 5.5W – 60W Equivalent – E12 Base – Warm White – 2700K
Satco LED G16.5 Globe Light Bulb – 5.5W – 60W Equivalent – E12 Base – Warm White – 2700K
Satco Globe LED 5.5W G16.5/LED/2700K/500L 60W Equivalent
| Watts | 5.5W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | G16.5 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
$3.50
Original: $9.99
-65%Satco LED G16.5 Globe Light Bulb – 5.5W – 60W Equivalent – E12 Base – Warm White – 2700K—
$9.99
$3.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco Globe LED 5.5W G16.5/LED/2700K/500L 60W Equivalent
| Watts | 5.5W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | G16.5 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 500L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |














