🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED BT15 Bulb – 8W – 60W Equivalent – E26 Base – Clear – 2700K
Satco LED 8W BT15/LED/2700K/800L 60W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | BT15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Satco LED BT15 Bulb – 8W – 60W Equivalent – E26 Base – Clear – 2700K
Satco LED BT15 Bulb – 8W – 60W Equivalent – E26 Base – Clear – 2700K
Satco LED 8W BT15/LED/2700K/800L 60W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | BT15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |
$4.55
Original: $12.99
-65%Satco LED BT15 Bulb – 8W – 60W Equivalent – E26 Base – Clear – 2700K—
$12.99
$4.55Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 8W BT15/LED/2700K/800L 60W Equivalent
| Watts | 8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | BT15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Technology | LED |














