🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED BR40 Reflector Light Bulb – 11.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco LED 11.5W BR40/LED/2700K/940L 75W Equivalent
| Watts | 11.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | BR40 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 940L |
| Beam Spread | 103 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Satco LED BR40 Reflector Light Bulb – 11.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco LED BR40 Reflector Light Bulb – 11.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco LED 11.5W BR40/LED/2700K/940L 75W Equivalent
| Watts | 11.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | BR40 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 940L |
| Beam Spread | 103 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |
$5.25
Original: $14.99
-65%Satco LED BR40 Reflector Light Bulb – 11.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K—
$14.99
$5.25Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 11.5W BR40/LED/2700K/940L 75W Equivalent
| Watts | 11.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | BR40 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 940L |
| Beam Spread | 103 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |














