🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED BR30 Reflector Light Bulb – 9.5W – 65W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco LED 9.5W BR30/LED/2700K/750L 65W Equivalent
| Watts | 9.5W |
| Incandescent Equivalent | 65W |
| Volts | 120V |
| Shape | BR30 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 750L |
| Beam Spread | 105 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Satco LED BR30 Reflector Light Bulb – 9.5W – 65W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco LED BR30 Reflector Light Bulb – 9.5W – 65W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K
Satco LED 9.5W BR30/LED/2700K/750L 65W Equivalent
| Watts | 9.5W |
| Incandescent Equivalent | 65W |
| Volts | 120V |
| Shape | BR30 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 750L |
| Beam Spread | 105 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |
$4.20
Original: $11.99
-65%Satco LED BR30 Reflector Light Bulb – 9.5W – 65W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K—
$11.99
$4.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 9.5W BR30/LED/2700K/750L 65W Equivalent
| Watts | 9.5W |
| Incandescent Equivalent | 65W |
| Volts | 120V |
| Shape | BR30 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 750L |
| Beam Spread | 105 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Reflector |
| Technology | LED |














