🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED A19 Classic Light Bulb Replacement – 10.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Clear – 2700K
Classic Style 75W Equivalent Bulb in Clear
Satco LED 10.5A19/LED/2700K/1100L/Clear 75W Equivalent
| Watts | 10.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 1100L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Satco LED A19 Classic Light Bulb Replacement – 10.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Clear – 2700K
Satco LED A19 Classic Light Bulb Replacement – 10.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Clear – 2700K
Classic Style 75W Equivalent Bulb in Clear
Satco LED 10.5A19/LED/2700K/1100L/Clear 75W Equivalent
| Watts | 10.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 1100L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
$9.99
Satco LED A19 Classic Light Bulb Replacement – 10.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Clear – 2700K—
$9.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Classic Style 75W Equivalent Bulb in Clear
Satco LED 10.5A19/LED/2700K/1100L/Clear 75W Equivalent
| Watts | 10.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 1100L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |














