Satco LED A19 Classic Light Bulb Replacement – 9.8W – 60W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K – Pack of 2
Satco LED 9.8A19/LED/2700K/800L 60W Equivalent
Pack of 2 Classic Shape LED 60W Replacement Bulb
| Watts | 9.8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80+ |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Satco LED A19 Classic Light Bulb Replacement – 9.8W – 60W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K – Pack of 2
Satco LED A19 Classic Light Bulb Replacement – 9.8W – 60W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K – Pack of 2
Satco LED 9.8A19/LED/2700K/800L 60W Equivalent
Pack of 2 Classic Shape LED 60W Replacement Bulb
| Watts | 9.8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80+ |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
Original: $11.99
-65%$11.99
$4.20Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 9.8A19/LED/2700K/800L 60W Equivalent
Pack of 2 Classic Shape LED 60W Replacement Bulb
| Watts | 9.8W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Frost |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80+ |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |














