🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED Classic A19 Bulb – 11.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K – Pack of 2
LED Replacement for classic 75W Bulbs - 2 Pack
Satco LED 11.5W A19/LED/2700K/1100L 75W Equivalent
| Watts | 11.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90+ |
| Lumens | 1100L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns

Satco LED Classic A19 Bulb – 11.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K – Pack of 2
Satco LED Classic A19 Bulb – 11.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K – Pack of 2
LED Replacement for classic 75W Bulbs - 2 Pack
Satco LED 11.5W A19/LED/2700K/1100L 75W Equivalent
| Watts | 11.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90+ |
| Lumens | 1100L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
$7.00
Original: $19.99
-65%Satco LED Classic A19 Bulb – 11.5W – 75W Equivalent – E26 Base – Warm White – 2700K – Pack of 2—
$19.99
$7.00Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
LED Replacement for classic 75W Bulbs - 2 Pack
Satco LED 11.5W A19/LED/2700K/1100L 75W Equivalent
| Watts | 11.5W |
| Incandescent Equivalent | 75W |
| Volts | 120V |
| Shape | A19 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90+ |
| Lumens | 1100L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |














