Satco LED A15 Classic Appliance Light Bulb – 8.2W – 60W Equivalent – E26 Base – Clear – 3000K
Satco LED 8.2A15/LED/3000K/800L 60W Equivalent
Classic Appliance Shape LED 60W Replacement Bulb
| Watts | 8.2W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Soft White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns




Satco LED A15 Classic Appliance Light Bulb – 8.2W – 60W Equivalent – E26 Base – Clear – 3000K
Satco LED A15 Classic Appliance Light Bulb – 8.2W – 60W Equivalent – E26 Base – Clear – 3000K
Satco LED 8.2A15/LED/3000K/800L 60W Equivalent
Classic Appliance Shape LED 60W Replacement Bulb
| Watts | 8.2W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Soft White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 8.2A15/LED/3000K/800L 60W Equivalent
Classic Appliance Shape LED 60W Replacement Bulb
| Watts | 8.2W |
| Incandescent Equivalent | 60W |
| Volts | 120V |
| Shape | A15 |
| Base | Medium |
| ANSI Base | E26 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 3000K |
| Temperature | Soft White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 800L |
| Beam Spread | 320 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Hours Rated | 15000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |














