🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED 3-Way Frosted PS25 Mogul Bulb – 10/22/34W – 100/200/300 Equivalent – Warm White
Satco 100/200/300 Equivalent LED PS25 Mogul Base 3-Way Light Bulb
| Watts | 10W/22W/34W |
| Incandescent Equivalent | 100W/200W/300W |
| Volts | 120V |
| Shape | PS25 |
| Base | Mogul DC |
| ANSI Base | E39d |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 1300L/2900L/4100L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns


Satco LED 3-Way Frosted PS25 Mogul Bulb – 10/22/34W – 100/200/300 Equivalent – Warm White
Satco LED 3-Way Frosted PS25 Mogul Bulb – 10/22/34W – 100/200/300 Equivalent – Warm White
Satco 100/200/300 Equivalent LED PS25 Mogul Base 3-Way Light Bulb
| Watts | 10W/22W/34W |
| Incandescent Equivalent | 100W/200W/300W |
| Volts | 120V |
| Shape | PS25 |
| Base | Mogul DC |
| ANSI Base | E39d |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 1300L/2900L/4100L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |
$29.99
Satco LED 3-Way Frosted PS25 Mogul Bulb – 10/22/34W – 100/200/300 Equivalent – Warm White—
$29.99
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco 100/200/300 Equivalent LED PS25 Mogul Base 3-Way Light Bulb
| Watts | 10W/22W/34W |
| Incandescent Equivalent | 100W/200W/300W |
| Volts | 120V |
| Shape | PS25 |
| Base | Mogul DC |
| ANSI Base | E39d |
| Finish | White |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 80 |
| Lumens | 1300L/2900L/4100L |
| Beam Spread | 220 |
| Dimmable | Non-Dimmable |
| Hours Rated | 25000 |
| Product Category | Type A |
| Lamp Type | Type A |
| Technology | LED |














