🎉 Up to 70% Off Selected ItemsShop Sale
Satco LED 25W Equivalent Clear Torpedo Bulb – 3W – E12 Candelabra Base – 2700K
Satco LED 3W B11/LED/2700K/200L 25W Equivalent
| Watts | 3W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 200L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |
Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns



Satco LED 25W Equivalent Clear Torpedo Bulb – 3W – E12 Candelabra Base – 2700K
Satco LED 25W Equivalent Clear Torpedo Bulb – 3W – E12 Candelabra Base – 2700K
Satco LED 3W B11/LED/2700K/200L 25W Equivalent
| Watts | 3W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 200L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |
$3.50
Original: $9.99
-65%Satco LED 25W Equivalent Clear Torpedo Bulb – 3W – E12 Candelabra Base – 2700K—
$9.99
$3.50Product Information
Product Information
Shipping & Returns
Shipping & Returns
Description
Satco LED 3W B11/LED/2700K/200L 25W Equivalent
| Watts | 3W |
| Incandescent Equivalent | 25W |
| Volts | 120V |
| Shape | B11 |
| Base | Candelabra |
| ANSI Base | E12 |
| Finish | Clear |
| CCT (Kelvin) | 2700K |
| Temperature | Warm White |
| CRI | 90 |
| Lumens | 200L |
| Beam Spread | 300 |
| Dimmable | Yes-Dimmable |
| Dimming Note | 120V only |
| Hours Rated | 15000 |
| Lamp Type | Candle |
| Technology | LED |














